Jak szukać mieszkania do kupienia?

Znalezienie właściwego mieszkania to nie lada wyzwanie. Wymaga sporo czasu i oczywiście nakładów finansowych. Często całemu procesowi towarzyszą silne, skrajne emocje, które są jak najbardziej uzasadnione, w końcu mieszkanie to decyzja na wiele lat, a czasem nawet na całe życie.

Jak znaleźć to właściwe mieszkanie? Kluczowe jest jak najdokładniejsze określenie swoich oczekiwań. Najlepiej wypisać je na kartce, punkt po punkcie, z uwzględnieniem wszystkich aspektów takich jak: lokalizacja, ilość pomieszczeń, metraż, piętro i dodatkowe udogodnienia jak np. windy czy parkingi podziemne.

Im dokładniej określi swoje oczekiwania tym lepiej – bo tym łatwiej będzie ci znaleźć odpowiednie mieszkanie.

Drugi krok to już właściwe poszukiwania. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu można robić to bez wychodzenia z domu. Wystarczy odpalić wyszukiwarkę Google i wpisać odpowiednią frazę np. janów lubelski sprzedaż mieszkań.

W odpowiedzi na zapytanie otrzymasz listę stron deweloperów, którzy oferują sprzedaż w mieszkań w Janowie Lubelskim, bądź jakimkolwiek innym mieście, które Cię interesuje.

Musisz je przejrzeć i wybrać te, które cię interesują. Kolejny krok to spotkania z deweloperami. Umów się na spotkanie z kilkoma by mieć możliwość porównania ich oferty, tego co oferują no i przede wszystkim by móc zobaczyć różne mieszkania.

Nie śpiesz się z decyzją. Analizuj każdą inwestycję dokładnie – zadawaj pytania, które odpowiednio wcześnie sobie przygotujesz. Im dokładniejsze tym lepiej. Pytać o wszystko co cię interesuje i co budzi twoje wątpliwości. Zwróć uwagę czy deweloper potrafi i chce na nie odpowiedzieć.

Zwróć uwagę nie tyko na samo mieszkanie ale i na jego otoczenie. W jakiej okolicy jest osiedle, czy w pobliżu są sklepy, przychodnie, przedszkola itp. Sprawdź dojazd do różnych dzielnic miasta, do pracy i do centrum.

Potem daj sobie chwilę na podjęcie decyzji. Przemyśl to dobrze, rozważ wszystkie plusy i minusy każdej inwestycji i wybierz to , które najbardziej ci odpowiada.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *