Jak znaleźć dobrego dewelopera?

Kupno mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, bo często decyduje o tym jak będzie ono dalej wyglądać. Poza tym zakup wiąże się z dużymi kosztami – często na zakup mieszkania wydajemy oszczędności całego życia, a często musimy brać kredyt, który spłacać będziemy przez wiele, wiele lat.

Nic więc dziwnego, że kupno mieszkania to często tak wiele sprzecznych emocji. Radość przeplata się z niepewnością, strachem, pojawia się euforia, ale również stres. Wiele osób ma świadomość, że połowa sukcesu to znalezienie zaufanego dewelopera. Tylko jak to zrobić gdy na rynku jest tak wiele firm oferujących sprzedaż mieszkań, a kolejne cały czas powstają? Wystarczy się odpowiednio przygotować.

Poszukiwania zacznij od wpisania w google frazy np. tarnobrzeg sprzedaż mieszkań. Otrzymasz listę deweloperów, którzy oferują sprzedaż mieszkań w danym mieście. Teraz musisz wykonać trochę pracy, ale uwierz mi warte jest to zachodu.

Musisz przejrzeć strony poszczególnych firm, zapoznać się z ich ofertą, a potem ocenić który z deweloperów ma ofertę najbliższą Twoich oczekiwań. Wybierz 2-3 firmy, z którymi się spotkasz.

Zanim to zrobisz przygotuj listę pytań – zapisz wszystko to co cię zastanawia, wszystko o co chcesz zapytać – dzięki temu nic ci nie umknie podczas spotkania. Obserwuj reakcję dewelopera i sposób w jaki odpowiada na pytania. Dobry deweloper jest przygotowany i będzie umiał odpowiedzieć nawet na trudne pytania – dotyczące wykorzystanych materiałów, zastosowanej technologii, rodzaju okien i drzwi zewnętrznych. Jeśli nie potrafi udzielić odpowiedzi – powinno dać ci to do myślenia.

Po spotkaniach rób dokładne notatki, żeby nic ci nie umknęło. Na pewno masz już jakieś odczucia co do każdej z firm, ale nie zaszkodzi sprawdzić co piszą na jej temat internauci. Może ktoś kupował już od nich mieszkanie i ma na ten temat swoje przemyślenia. A może w lokalnej prasie pojawiły się jakieś artykuły na temat dewelopera – warto to sprawdzić.

Bądź czujny i dobrze się przygotuj a znalezienie mieszkania nie będzie trudne.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *