Zadbaj o swoje mieszkanie w czasie wakacji.

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza, że wiele osób wyjechało lub zaraz wyjedzie na wymarzony urlop. Niestety na ten okres długo czekają też złodzieje – ponieważ dla nich to okres prawdziwych żniw. Korzystają z nieobecności właścicieli mieszkań i dokonują licznych włamań. Jak pokazują statystyki to właśnie w okresie wakacji najwięcej jest tego typu zdarzeń.

Jak to zrobić by jednocześnie skorzystać z sezonu urlopowego, ale nie martwić się przez cały czas o bezpieczeństwo swojego mieszkania. Kilka sprawdzonych zasad sprawi, że podczas urlopu Twoje mieszkanie będzie bezpieczne.

Po pierwsze – dobrze zamknij okna. Niby to oczywiste, a jednak wiele osób popełnia podstawowy błąd zostawiając uchylone bądź rozszczelnione okna na czas urlopu. To wyraźne zaproszenie dla złodzieja, zwłaszcza jeśli mieszkasz na parterze.

Po drugie – nie zasłaniaj zasłon czy żaluzji. To również sygnał, że mieszkanie stoi puste. Włamywacze często obserwują mieszkanie zanim zdecydują się na „akcję”. Lepiej zostawić odsłonięte zasłony, bo to będzie bardziej naturalne.

Po trzecie – poproś kogoś z rodziny, żeby od czasu do czasu zajrzał do mieszkania i sprawdził czy wszystko w porządku. Może podlać kwiatki, włączyć głośniej radio czy telewizor, zapalić światło. Znów jeśli mieszkanie jest obserwowane to będzie dla złodziei sygnał, że ktoś tam cały czas jest.

Po czwarte – dobrym pomysłem jest zainstalowanie rolet antywłamaniowych, zwłaszcza w mieszkaniach na parterze. W tym wypadku można je śmiało zasunąć na czas urlopu, żaden włamywacz sobie z nimi nie poradzi.

Napisaliśmy kilka słów o tym co robić by ustrzec się włamania, a teraz czego nie robić. Nie chwal się urlopem w mediach społecznościowych. Tak jak złodzieje obserwują mieszkania tak samo social media gdzie ludzie tak chętnie informują o wyjeździe. Zadbaj o odpowiednią prywatność swojego profilu, albo wstrzymaj się z wrzuceniem zdjęć z urlopu do czasu powrotu z wakacji.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat bezpieczeństwa swojego mieszkania lub chcesz dopiero kupić nowe mieszkanie skontaktuj się z deweloperem. Znajdziesz go wpisując np. do google hasło: lublin sprzedaż mieszkań.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *